27.04 eesti keel

Täna kohtume videotunnis 11.30-12.30Ülesanded, mis enne tundi ära teha 

1. Mõtle vaheaja peale. Selle õppeaasta kevadvaheaeg oli kindlasti veidi teistmoodiKuidas su 
vaheaeg möödus ja mida sa tegid?

Kirjuta siia (loe hoolega tööjuhendit)https://www.menti.com/2srsvqqp8y  

2. Korda õpitud reegleid lause ja komakasutuse kohta 

Liitlause koosneb kahest või enamast lihtlausest.
Lihtlaused saab omavahel ühendada komagasidesõnaga või koma ja 
sidesõnaga 

Sest, et, agakuidvaident ETTE käib koma 

Loetelus eraldatakse sõnad komaga.

Kui lauses on küsisõnasiis selle ETTE käib koma.

Üldjuhul ei panda koma  ja, ningegavõi ette 

3. Kirjuta järgnevad laused vihikusse ilusa loetava käekirjaga ja kirjatähtedega. Pane puuduvad kirjavahemärgid. Kasuta õiges kohas suurt algustähte. 

MA EI TEADNUDKI ET TA ON JUBA SOOMEST TAGASI. MEELIS PRIIT JA JOONAS KIIRUSTASID AGA BUSSI PEALE EI JÕUDNUD. 1. MAIL TÄHISTATAKSE KEVADPÜHA JA VOLBRIPÄEVA. VAIKSELT SAHISTAS TUUL PÕÕSASTES EEMALT KOSTIS LINDUDE SIRINAT. FELIKS EI TULNUD TÄNA KOOLI SEST TA OSALEB MAAKONNA OLÜMÜPIAADIL. PIDIME LEIDMA PALJU SARNASE TÄHENDUSEGA SÕNU EHK SÜNONÜÜME. KAS SA TULED MINU JA PEETRIGA VÕISTLUSI VAATAMA VÕI EI TULE? MA HÜÜDSIN SIND KUID SA EI VASTANUD. KEHALISE KASVATUSE TUND TOIMUS TÄNA VÕIMLAS SEST VÄLJAS SADAS VIHMA JA PUHUS VINGE TUUL. TAHTSIN OSTA POEST VÄRSKET SAIA AGA POOD OLI JUBA KINNI. 

4. TV lk 46 h 60 -lausete laiendamine

Pärast videotundi - kordamine TV lk 47-48. Harjutused tuleb saata mulle neljapäevaks. Jälgi e-kooli, kas sina saad selle kodutöö. Võimalus on jääda tegema harjutusi koos minuga videoruumi.

Logopeedis käivatel lastel tuleb ära teha logopeedi antud ülesanded ja saata õpetajale kolmapäevaks.

Kui lugesid vaheajal läbi mõne põneva raamatu, siis tutvusta seda siin: https://forms.gle/QZysjdfeuqjtYqXU9

Vaata, missuguseid raamatuid teised lugenud on SIITKogu kirjutatud info ei ole seal kohe näha. Pikemalt saad lugeda, kui klikid hiirega teksti peale. Tekst ilmub üles fx lahtrisse.

NB! Teisipäeval toimuvad õpiabitunnid neile, kes sellise info on saanud. Lisaks toimuvad homme ka järeltunnid, kui mõnes tunnis pole osalenud või oled varem lahkunud. Jälgi e-kooli infot. Erinevatel ainetel on erinevad algusajad.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Päev Tootsi-aegset koolielamust

Saime eheda tunde sellest, milline oli 19.–20. sajandi vahetuse kooliõpilase päev. Läbisime sellised koolitunnid nagu usuõpetus, ilukiri, lu...